Tekno Merkez
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tekno Merkez

Herşeyin olduğu forum

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

yerine bunları ekle

İŞTE HAYATTAN 2 GERÇEK

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
HüKüMDaR
Orta Düzey
Orta Düzey
HüKüMDaR

http://    http://www.ilkkanorganizasyonnet.tr.gg

İŞTE HAYATTAN 2 GERÇEK Vide
MesajKonu: İŞTE HAYATTAN 2 GERÇEK İŞTE HAYATTAN 2 GERÇEK Icon_minitimePtsi Ekim 27, 2008 4:44 pm

Olacak sey degil demeyin... !!! Bilgilerinize. .. okuyun ve tanidiklariniza da anlatin. YER ISTANBUL.... Bir genc deniz kenarinda, bankta yorgunlugunu atmak icin oturmaktadir. Bir muddet tek basina oturduktan sonra 20-22 yaslarinda baksa bir genc yanina gelerek bankin diger ucuna oturur. 2-3 dakika sonra bu gencin arkadaslari oldugu anlasilan iki akrani dahagelir ellerinde 3 bardak cayla... Gencler birer bardak kendileri alirlar ve 3.bardagi daha onceden gelip oturmakta olan diger arkadaslarina ikram ederler.. Fakat yogun israrlara ragmen arkadaslarina cayi sevmedigini zaten bildiklerini, bu yuzden de o cayi bosa aldiklarini soyleyerek reddeder... O zamana kadar hic bir diyalogagirmedikler i arkadasima donerek: 'yaa hocam bu cayi aldik ama arkadas icmeyecek..bari sen ic de israf olmasin' derler.. Ilk basta reddetse de israrlara dayanamayip cayi alir ve icmeye baslar.. Bu arada 3'lu, ne kadar yan yana olsalar da arkadasimdan bagimsiz olarak koyu bir sohbete dalmistir.. cayin sonlarina dogru bas donmesi hissetmeye baslar tabii o an anlar basina bir bela aldigini.. ucu ise sohbetlerine bununla ilgilenmeden hala devam etmektedirler. . Bas donmesi ve halsizlikle oldugu yerde durmaktadir. . Bir an kendine gelip bunlardan uzaklasmasi gerektigini dusunerek ayaga kalkar ve biraz ilerdeki otobus duragina zor da olsa varir.. Fakat 3'lu de bununla birlikte harekete gecmis ve duraga gelmistir... Otobuse binip koltuga oturdugunda ucu de otobuse binip bunu rahatca gorebilecekleri bir yere oturur.. Fakat bu arada artik neredeyse bilincini kaybetmek uzeredir.. Buyuk bir gayretle cep telefonunu cikarip teknolojinin gozunu seveyim) arkadasini arar, basina boyle bir is geldigini, o an otobuste oldugunu, falanca durakta inecegini ve arkadasindan kesinlikle orda bekleyip kendisini almasini soyler.. Duraga geldiginde iner ve arkadasinin kucaginabayilir. . Arkadasi ise bununla beraber inen 3'luden suphelenir. Birlikte hemen bir taksiye binip hastaneye giderler.. Acilde doktorlar imdada yetisir ve arkadasinin yanina gelerek: Arkadasin intihar mi etti?' diye sorar. Neden boyle bir sey sordugunu Sorar doktora. Doktor; ' asiri dozda ilac almis.Gecikseydiniz kurtaramayabilirdik ' diye cevap verir.. isin daha ilginci ve can alici noktasiysa daha sonra bu 3'lununORGAN MAFYASI olmasi ihtimalinin dusunulmesidir. Bu 3 lu o zaman yakalanamadi. Yani hala ortaliklarda geziniyorlar. . izmit depreminde olulere musallat olan organ mafyalari, isi daha da ileri goturerek canli insanlarin pesine dusmektedir. . Bu yasanmis bir olay.. Herkesin colugu cocugu ve yakinlari var, ozellikle *stanbul'dakiler dikkat etsin... Savas, ekonomi, Kibris derken hayatin detaylari cok korkunc olabiliyor. Saglikli ve kazasiz belasiz gunler dilerim..
TANIMADIGINIZ YABANCI KISILERDEN NE KADAR KALABALIK BIR ORTAMDA DAHI OLSANIZ KESINLIKLE YIYECEK, ICECEK V.S.KABULETMEYIN. ... ARTIK INSANLAR OLU-CANLI INSAN HAYVAN DEMEDEN ACIMASIZCA KATLEDIP PARAYA CEVIRMEYE BAKIYORLAR.. . BU MAILI TUM SEVDIKLERINIZE, TANIDIKLARINIZA ILETIN. MAIL OKUYACAK DURUMDA OLMAYANLARA VE AILELERINIZE SOZLU OLARAK ANLATIN... LUTFEN COK DIKKATLI OLUN...
Gazi Universitesi Tip Fakultesi
Prof.Doç . Dr.Murat SEVENCA

BUDA YAPTIĞIMIZ HATALARDAN BİRİ :

Zamanın birinde dünyaya gelmeye hazırlanan çocuk yaratıcısına sormuş;
'Beni bi süre sonra dünyaya göndereceğini söylediler, ama o kadar küçük ve güçsüzümki,orada nasıl yaşarım bilmiyorum.'
Yaratıcı; 'Tüm meleklerin arasından birini senin için seçtim ve seni bekliyor,meleğin sana hergün şarkılar söyliyecek,sana gülümseyecek ve böylece sen onun sevgisini üzerinde hissedip mutlu olacaksın.'
Çocuk; 'Peki insanlar bişey dediklerinde nasıl anlıyacağım,dillerini bile bilmiyorum! .'
Yaratıcı; 'Meleğin sana dünyada duyabileceğin en güzel,en tatlı sözcükleri söyleyip,konuşmayıda dikkatle ve saygıyla öğretecek sana.' Çocuk; 'Dünyada kötü insanlar olduğunu duydum,peki beni onlardan kim koruyacak? .'
'Meleğin seni hayatı pahasına koruyacaktır.' der yaratıcı..
O sırada sessizlik olur ve dünyadan sesler gelmeye başlar.Çocuk gitmek üzere olduğunu anlar ve son bir soru daha sorar; 'Eğer gidiyorsam lütfen söylermisiniz benim meleğimin adı nedir? ...''''Meleğinin adının önemi yok. Sen ona sadece ANNE diyeceksin...'''

İŞTE HAYATTAN 2 GERÇEK

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası